Belgia wakacje 2014! Wybierz się na wakacje do Belgii i ciesz się tańszymi lotami już dziś!

Jeżeli jesteś miłośnikiem zwiedzania, a zamiast leżenia na plaży czy górskiej wędrówki, chętniej wybierzesz jedno z europejskich miast, odwiedź Belgię! Jeżeli zaplanujesz wakacje w tym kraju, bilety lotnicze możesz otrzymać teraz w niższych cenach!

Bruksela

Bez wątpienia, miejscem, które trzeba odwiedzić w Belgii, jest jej stolica – Bruksela. Przepiękne miasto, gdzie zabytkowa architektura łączy się z nowoczesną zabudową. Szczególnie godne uwagi jest śródmieście z budynkami liczącymi sobie ponad 400 lat. Odnajdziemy tam m.in. urokliwy Wielki Plac wraz z zabytkowymi kamienicami, wspaniałym ratuszem, Domem Królewskim czy kościół Najświętszej Marii Panny, który posiada najwyższą w całej Belgii, 116-metrową wieżę. Wielki Plac jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Co dwa lata (w lata parzyste), w połowie sierpnia, plac pokrywa ogromny dywan z 700 tysięcy begonii – widok przepiękny i niezapomniany.

Wielki Plac, Bruksela/ fot. http://www.pinterest.com/pin/38702878019524570/

Wielki Plac, Bruksela/ fot. http://www.pinterest.com/pin/38702878019524570/

Niezwykłym symbolem Brukseli jest również Manneken Pis, czyli figurka-fontanna siusiającego chłopca. Mieszkańcy miasta tak bardzo go sobie upodobali, że na każdą możliwą okazję przygotowują mu różne przebrania. Na temat tego, kogo przedstawia figurka, powstało również bardzo wiele legend.

Warto poznać także inne atrakcje Brukseli. Wielu z pewnością skupi swoją uwagę na Atomium – powiększoną 165 miliardów razy cząsteczkę żelaza. Ze szczytu budowli można podziwiać wspaniałą panoramę miasta.

Jeżeli interesuje Cię stolica Belgii, możesz kupić bilety lotnicze z Polski do Brukseli i z powrotem na sierpień od około 230 PLN.

Charleroi – Belgia wakacje 2014

Godne uwagi jest również belgijskie miasto Charleroi. Atrakcje, które w sobie skrywa, przypadną do gustu każdemu. Charleroi pełne jest zabytkowych budowli, na szczególną uwagę zasługuje majestatyczny ratusz z klasycystyczną dzwonnicą.

Jeżeli jesteś miłośnikiem nauki lub lubisz zwiedzać muzea, wybierz się na wycieczkę do Naukowego Centrum Kultury ULB, który znajduje się pod kierownictwem brukselskiego uniwersytetu. W mieście nie brakuje także teatrów, galerii sztuki, opery czy scen, na których można podziwiać występy miejscowych komików, poetów, muzyków i aktorów. Jednym z najlepszych do tego miejsc jest La Comédie Centrale.

Charleroi/ fot. http://www.pinterest.com/pin/45036064998134536/

Charleroi/ fot. http://www.pinterest.com/pin/45036064998134536/

Lokalne kluby, puby i bary otwarte są późnymi wieczorami dla miłośników nocnych szaleństw. Z pewnością więc nie zabraknie Ci tam ani wrażeń, ani rozrywki.

Tanie loty z Polski do Charleroi i z powrotem odbywają się w sierpniu w cenie ok. 230 PLN.

Przekonaj się sam, co może Ci zaoferować Belgia. Wakacje 2014 to doskonały czas na poznanie tego kraju i jego niezwykłych atrakcji.

Należy pamiętać, że liczba biletów jest ograniczona, a im bliżej lotu, tym ceny stają się wyższe, dlatego warto jak najprędzej decydować się na zakup biletów lotniczych.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz