Do Tajlandii z Qatar Airways! Loty Warszawa-Bangkok

Marzy Ci się wyprawa do odległej i tajemniczej Azji? Pragniesz odwiedzić przyjazny kraj, pełen uśmiechniętych ludzi, przepięknych krajobrazów i niezwykłych smaków? Odwiedź Tajlandię! Dzięki zniżce Qatar Airways już w grudniu możesz zobaczyć Bangkok – niezwykłą stolicę kraju.

Bangkok – stolica pełna kontrastów

Stolica Tajlandii to miejsce, w którym obok siebie stoją nowoczesne wieżowce i starodawne, buddyjskie świątynie, pośród luksusowych centrów handlowych znajdziemy rozpadające się chatki, a przy ekskluzywnych restauracjach uliczne stragany z rozmaitym jedzeniem. W zależności od tego, czego oczekujesz, spędzając urlop w wielkiej metropolii, Bangkok może Ci tego dostarczyć.

Tanie loty do Bangkoku

Bangkok nocą/ fot. http://www.pinterest.com/pin/163466661444552338/

Bangkok nocą/ fot. http://www.pinterest.com/pin/163466661444552338/

Niezwykła jest również nazwa miasta – jako najdłuższa na świecie została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Z tajskiego tłumaczy się ją jako: Miasto aniołów, wielkie miasto, wieczny klejnot, niezdobyte miasto boga Indry, wspaniała stolica świata wspomaganego przez dziewięć pięknych skarbów, miasto szczęśliwe, obfitujące w ogromny Pałac Królewski, który przypomina niebiańskie miejsce, gdzie rządzi zreinkarnowany bóg, to miasto dane przez Indrę, zbudowane przez Vishnukarna.

Miasto świątyń i zakupów

Odwiedzając miejscowe świątynie, można poczuć się niczym w baśniach z 1001 nocy. Budowle te zachwycają piękną architekturą, bogactwem zdobień oraz dopracowaniem szczegółów. Warto odwiedzić m.in. Świątynię Świtu (Wat Arun), Świątynię Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew), największą w Tajlandii świątynię Wat Suthat czy najstarszą w Bangkoku Wat Pho – Świątynię Odpoczywającego Buddy.

Świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew)/ fot. http://www.pinterest.com/pin/575616396093300537/

Świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew)/ fot. http://www.pinterest.com/pin/575616396093300537/

Stolica Tajlandii posiada także wiele centrów handlowych, w których można znaleźć wszystko: od ekskluzywnych sklepów z markową odzieżą, przez nieco tańsze, lecz mniej znane i bardziej oryginalne, aż po elektronikę i rękodzieła. Niektóre centra są naprawdę eleganckie (np. Siam Paragon), inne zaś przypominają zadaszone targowiska, gdzie targowanie się jest mile widziane (jak MBK). Warto również przy okazji skosztować tajskiej kuchni, która potrafi zaskoczyć.

Zabawa w zgodzie z naturą

Bangkok oferuje również inny rodzaj rozrywek, który wiąże się w dużej mierze z mniej lub bardziej aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Jeżeli pragniesz ujrzeć miasto z zupełnie innej strony, wybierz się na rejs po kanałach przy rzece Menam. Tuż przy jej brzegu były stawiane pierwsze domy, gdyż to właśnie woda służyła mieszkańcom do przemieszczania się.

Będąc w Bangkoku, można ujrzeć takie widoki/ fot. http://www.pinterest.com/pin/497929302522076156/

Będąc w Bangkoku, można ujrzeć takie widoki/ fot. http://www.pinterest.com/pin/497929302522076156/

Ciekawym doświadczeniem będzie również odwiedzenie Safari World. Park składa się z dwóch części: w Safari Park na otwartym obszarze można przyjrzeć się życiu dzikich zwierząt, takim jak: słonie, żyrafy, lwy; w Marine Park z kolei czeka nas wycieczka łodzią przez dżunglę, podczas której można zobaczyć rzadkie gatunki zwierząt oraz pokazy tresury.

A może masz ochotę poleżeć na plaży? Wystarczy godzinna jazda autobusem np. z dworca Ekkamai, aby znaleźć się na niezatłoczonej, zadbanej plaży w Bang Saen. Możesz tam nie tylko się zrelaksować, ale i skosztować pysznych owoców morza.

Osoby poszukujące nieco innego relaksu powinny zainteresować się Bangkok Tree House, czyli położonym w południowej części miasta hotelem na drzewie! Eleganckie i przytulne pokoiki posiadają również tarasy, z których rozciąga się wspaniały widok na okolicę.

Loty Warszawa Bangkok

Jeżeli chcesz odwiedzić stolicę Tajlandii, skorzystaj z promocji Qatar Airways, dzięki której loty Warszawa-Bangkok i z powrotem można odbyć już od 1960 PLN! Oferta obowiązuje do 12 października 2014r. Bilety w podanej cenie są dostępne w grudniu. Miesiąc ten jest jednym z najlepszych do odwiedzenia stolicy Tajlandii. Wówczas bowiem trwa pora sucha, temperatury natomiast wahają się między 21 a 31 stopni Celsjusza. Qatar Airways promocje lotnicze to dobra inwestycja, ponieważ obecnie zniżki dochodzą nawet do 40%.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz