Finlandia wakacje 2014! Bilety lotnicze do Skandynawii są dostępne w niższych cenach!

Podczas wakacji wiele osób udaje się na wypoczynek w ciepłe kraje. Nie wszyscy są jednak zwolennikami plażowania i bardzo wysokich temperatur. Czasem również warto zmienić kierunek, aby urozmaicić sobie życie. Tym razem proponujemy Finlandię!

Helsinki

Szukasz odpoczynku? Pragniesz uciec od wielkomiejskiego zgiełku i codziennych problemów? Chcesz się zrelaksować w pięknym otoczeniu? A może wręcz przeciwnie – Twoim celem jest całonocna zabawa i szaleństwa do białego rana? Helsinki są dla Ciebie! Stolica Finlandii da Ci wszystko, czego potrzebujesz!

Helsinki/ fot. http://www.pinterest.com/pin/274367802268997755/

Helsinki/ fot. http://www.pinterest.com/pin/274367802268997755/

Otoczone z trzech stron morskimi wodami miasto, pełne jest zieleni i klimatycznych knajpek. To doskonałe miejsce na niespieszne spacery i podziwianie zachodu słońca. W Helsinkach ujrzysz również przepiękną, zabytkową zabudowę, skupioną wokół Placu Senackiego, potężna twierdzę morską na sześciu wyspach czy Temppeliaukio, czyli wykuty w skale kościół.

Jak już zostało wspomniane, Helsinki to także bardzo imprezowe miasto. Finowie bardzo lubią się bawić, dlatego w mieście nie brakuje klubów, dyskotek, barów i pubów. W ich wnętrzach zaskakuje nie tylko rozmaita muzyka, ale i wystrój. Tak jest m.in. w przypadku Arctic Icebar z oblodzonymi ścianami i lodowym barem, a także niezmienną temperaturą powietrza, która wynosi… 5 stopni Celsjusza.

Bilety lotnicze z Polski do Helsinek na lipiec można zakupić już od około 300 PLN w dwie strony.

Finlandia wakacje 2014 – Turku

Dom Muminków niedaleko Turku/ fot. http://www.pinterest.com/pin/232428030742448860/

Dom Muminków niedaleko Turku/ fot. http://www.pinterest.com/pin/232428030742448860/

Helsinki to nie jedyne miejsce, którym zaskakuje Finlandia. Wakacje 2014 można spędzić również w Turku. Ta niewielka miejscowość na południowym-zachodzie kraju jest najstarszą fińską osadą. Dawniej pełniła rolę stolicy, obecnie natomiast można podziwiać tu ponad 50 zabytków, z czego najważniejszy stanowi Zamek Turunlinna. Jest to najstarsza tego typu budowla w Finlandii.

Turku również leży nad morzem, dlatego jest doskonałym miejscem dla miłośników nadmorskich krajobrazów, romantycznych spacerów czy rejsów statkami.

Najbardziej zadowoleni z wizyty w tym mieście mogą być fani Muminków. W Naantali, miejscowości oddalonej o około 15 km od Turku, znajduje się prawdziwa Dolina Muminków! Autorka powieści o tych sympatycznych stworzeniach pochodzi właśnie z Finlandii. Jeżeli pragniesz odwiedzić m.in. Dom Muminków, koniecznie udaj się w to miejsce!

Bilety lotnicze z Polski do Turku na lipiec i sierpień dostępne są w cenie około 350 PLN w obie strony.

To tylko niektóre z atrakcji, które ma do zaoferowania Finlandia. Wakacje 2014 są idealnym czasem na odkrywanie piękna tego skandynawskiego kraju.

Liczba biletów lotniczych jest ograniczona, dlatego warto kupić je z wyprzedzeniem. W każdej chwili również mogą zmienić się ceny, dlatego im prędzej zdecydujesz się na rezerwację, tym lepiej.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz