Gratka dla miłośników kina! Poleć do Los Angeles na rozdanie Oscarów!

W 2018 roku odbyć się ma 90. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Organizatorzy postanowili przełożyć imprezę na marzec – w przeciwnym wypadku termin kolidowałby z  XXIII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki filmowej i chcesz zobaczyć na własne oczy największe gwiazdy światowego kina, koniecznie zaplanuj podróż do Los Angeles już dziś!

Hollywoodzkie klimaty fascynują chyba nie tylko największych koneserów kinematografii. W pobliżu Dolby Theatre co roku przy rozdaniu Oscarów można poczuć prawdziwy splendor. I chociażby dla tej otoczki warto tam wtedy być! Jeśli wycieczka do USA od dawna była Twoim marzeniem, 90. ceremonia wręczenia Oscarów będzie doskonałym powodem, by wreszcie wyruszyć w podróż życia!

Krótka historia Oscarów

Historia rozdania Oscarów ma swój początek w 1927 roku. Wtedy to założona została Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. Pierwsze wręczenie statuetek nastąpiło w 1929 roku i miało na celu promocję filmów – zyskując miano nagrodzonych, miały stawać się częściej oglądane. Pierwsza ceremonia odbyła się w Roosevelt Hotel w Los Angeles i uczestniczyło w niej zaledwie 270 osób. Wtedy jeden bilet kosztował zaledwie… 5 dolarów!

Photo by Disney | ABC Television Group on VisualHunt.com / CC BY-ND

Oscarowi rekordziści

Najmłodszą laureatką Oscara była 10-letnia Tatum O’Neal, która zagrała drugoplanową rolę w filmie Papierowy księżyc.

Najstarszym nagrodzonym był z kolei Robert F. Boyle, który w momencie odbierania nagrody miał 98 lat. Otrzymał on honorowego Oscara za całokształt twórczości.

Najczęściej nominowaną aktorką jest Maryl Streep (19 nominacji), a aktorem Jack Nicholson (12 nominacji).

Rekordzistą pod względem otrzymanych nominacji przy jednoczesnym nieotrzymaniu ani jednej nagrody jest Kevin O’Connell, który był nominowany aż 20 razy.

Zapowiedź 90. ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej ujrzała już światło dzienne! Jesteście ciekawi, jak będzie w tym roku? 

A jeżeli marzysz o wycieczce do Los Angeles właśnie na czas rozdania Oscarów…

Szczegóły lotu:

Terminy podróży: 03.03.2018 – 12.03.2018

Wylot z: Warszawy

Przylot do: Los Angeles

Linia lotnicza: LOT

Ceny biletu zakupionego na bluesky.pl, uwzględniają wysokość taryfy, podatki, opłaty lotniskowe oraz wszelkie dopłaty. Cena może ulec zmianie w zależności od terminu wylotu.

Rezerwuj lot lub zobacz wszystkie: tanie loty z Warszawy do Los Angeles

, , , , , , , , ,

Możliwość komentowania została wyłączona.