Norwegia wakacje 2014! Rezerwujesz wcześniej – oszczędzasz więcej!

Pragniesz spędzić tegoroczne lato w przepięknym otoczeniu i w bliskości z naturą? Jeżeli jesteś gotów zamienić piaszczyste plaże na potężne fiordy, a romantyczne spacery nadmorską promenadą na górskie wędrówki, wybierz się do Norwegii! Ten wspaniały kraj skandynawski kryje w sobie wiele fantastycznych atrakcji.

Oslo

Norwegia słynie przede wszystkim ze swoich naturalnych atrakcji. Wizyta w tym kraju to jednak również doskonała okazja do zwiedzenia kilku miast. Największym z nich jest stolica – Oslo. Jest to miejsce, które posiada przede wszystkim szeroką ofertę kulturalną. Liczne muzea, galerie sztuki, występy baletowe i teatralne – tego z pewnością nie zabraknie w Oslo.

Imponująca skocznia Holmenkollen/ fot. http://www.pinterest.com/pin/188588303115646739/

Imponująca skocznia Holmenkollen/ fot. http://www.pinterest.com/pin/188588303115646739/

To jednak nie wszystko. W stolicy Norwegii każdy znajdzie coś dla siebie. Fani skoków narciarskich powinni udać się na potężną skocznię Holmenkollen, z kolei miłośnicy zabytków muszą odwiedzić wzgórze Telthusbakken, przy którym odnajdą średniowieczne zabudowania. Godny uwagi jest również Pałac Królewski z wyjątkowo pięknym parkiem. To tylko niektóre z atrakcji Oslo. Miasto ma do zaoferowania o wiele więcej. Możesz się o tym przekonać rezerwując tanie loty z Polski do Oslo. Obecnie bilety lotnicze na czerwiec dostępne są od około 130 PLN w obie strony.

Norwegia wakacje 2014 – Trondheim

Trondheim jest kolejnym miastem, które pokazuje, jak wspaniała jest Norwegia. Wakacje 2014 warto spędzić w tym miejscu, chociażby ze względu na przepiękne krajobrazy. Można je podziwiać zarówno z lądu, jak i z pokładu statku wycieczkowego – Trondheim leży bowiem na zachodnim wybrzeżu Norwegii.

Trondheim/ fot. http://www.pinterest.com/pin/93731235969673666/

Trondheim/ fot. http://www.pinterest.com/pin/93731235969673666/

Miasto jest bardzo stare. Zostało założone w średniowieczu, jeszcze przed X wiekiem. Z tego też względu posiada wiele zabytków, które zachwycą miłośników historii i zwiedzania. Najważniejszymi z nich są katedra Nidaros oraz królewska rezydencja Stiftsgården. Nie brakuje tam także muzeów, szczególnie poświęconych muzyce.

Jeżeli pragniesz podziwiać miasto oraz jego piękna okolicę z góry, najlepszym do tego miejscem jest znajdująca się na wysokości 74 metrów restauracja w wieży Tyholt.

Bilety lotnicze z Polski do Trondheim na lipiec można zakupić obecnie w cenie od około 280 PLN.

Alesund

Jeżeli pragniesz podziwiać najpiękniejsze atrakcje naturalne, który skrywa Norwegia, wakacje 2014 zaplanuj w Alesund. Miasto znajduje się na zachodzie kraju, w otoczeniu pięknych fiordów, majestatycznych gór, wspaniałych plaż i przepięknych wodospadów. Alesund jest idealnym miejscem do pieszych wycieczek i podziwiania tego, co w Norwegii najlepsze. Zachwycający i niezapomniany będzie również rejs statkiem po największym w tym regionie fiordzie Geirangerfjord lub wycieczka na ptasi klif, gdzie można oglądać około 220 gatunków ptaków!. Okoliczne góry są doskonałym miejscem do pieszych wycieczek.

Alesund/ fot. http://www.pinterest.com/pin/362891682444987564/

Alesund/ fot. http://www.pinterest.com/pin/362891682444987564/

Oprócz naturalnych atrakcji, warto zwiedzić miasto Alesund, w którym zachwyci Cię przede wszystkim wspaniała architektura. Dzięki stylowi Art Nouveau, poczujesz się tam jak w bajce!

Bilety lotnicze z Polski od Aalesund są dostępne na lipiec w cenie około 290 PLN w dwie strony.

Trzeba wiedzieć, że liczba biletów jest ograniczona, a ceny przelotów mogą się szybko zmienić, warto więc dokonywać wcześniejszych rezerwacji.

Sprawdź, jakie jeszcze miejsca warto odwiedzić w Norwegii.

Jeden komentarz do wpisu Norwegia wakacje 2014! Rezerwujesz wcześniej – oszczędzasz więcej!

  1. Benny 27 sierpnia 2014 o 10:27 #

    Niesamowite widoki, Trondheim i Alesund już z samych zdjęć zachęcają. Ich otoczenie również jest unikalne. Jako osoba, która niekoniecznie przepada za niższymi temperaturami śniegiem, muszę przyznać ze Norwegia mimo wszystko wydaje się atrakcyjna. Myślę, że gdy będę miał okazję zobaczyć te malownicze miasteczka na żywo, nie będę chciał z nich już wyjechać. Ich styl jest niepowtarzalny, tak jak napisał autor – ‚jak w bajce’. Może i nawet lepiej?

Dodaj komentarz