Oferta na weekend majowy – Portugalia,Wycieczka objazdowa „ Luzytania wczoraj i dziś”

Oferta na weekend majowy – Portugalia!
Wycieczka objazdowa „ Luzytania wczoraj i dziś”
25.04 – 02.05.2014, 3571 PLN/os.

Portugalia -"Luzytania wczoraj i Dzis" trasa wycieczki Portugalia - winnice Porto

Piękna krajobrazowo i bogata w zabytki z listy UNESCO trasa po najciekawszych miejscach słynnej z urody Portugalii. Na trasie urokliwa Lizbona, Sintra z przepięknymi rezydencjami i tajemniczymi zamkami, Coimbra, gdzie starożytność łączy się z teraźniejszością. W Porto, mieście o niepowtarzalnej atmosferze, będzie czas na degustację słynnego trunku. W programie również słynne sanktuarium w  Fatimie – najważniejszym ośrodku życia religijnego Portugalii. Portugalia to doskonała oferta na weekend majowy!

Program wycieczki:
Lizbona – miasto Markiza Pombala – Klasztory UNESCO – Hieronimitów, Alcobaca i Batalha – Fatima i Braga – ośrodki religijne – Winne Porto – Akademicka Coimbra – Kaplica czaszek w Evorze – Dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień w Algarve lub Costa de la Luz

Portugalia - Algarve Portugalia - Algarve

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed wylotem samolotu. Po przylocie do Portugalii transfer do hotelu w regionie Algarve i czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg.

Portugali - azulejosPortugali - Lizbona, Pomnik OdkrywcówPortugalia - Lizbona

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii. W programie wieża Belem, klasztor Hieronimitów – zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawna potęgę kolonialnej Portugalii. Następnie przejazd do centrum i spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se. Kolejnym punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Na zakończenie zwiedzania przejedziemy na nietypowy punkt widokowy. W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony.  Kolacja i nocleg w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 280 km)
Dla chętnych Lizbona Nocą z koncertem muzyki Fado (ok.40 EUR).

Portugalia - Lizbona, wieżaBelem Portugali - Lizbona, Klasztor Hieronimitów

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Sintry. Po drodze podjedziemy na najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy – Cabo da Roca. W Sintrze zapraszamy do zwiedzenia nietypowego zabytku jakim jest Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira), rezydencja nie tylko książąt portugalskich ale i loży masońskiej. Spacer owianymi tajemnicą labiryntami korytarzy, studni oraz sekretnych przejść. Następnie transfer do Obidos – otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami. Proponujemy zatrzymać się na chwilę w jednej restauracji i odpocząć przy kieliszku słynnego likieru wiśniowego (ginja). Ostatnim punktem programu w tym dniu będzie Alcobaca. W Alcobaca znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. Kolacja i nocleg w okolicy Alcobaca. (Trasa ok. 270 km)

Portugali - Sintra Pena National Palace Portugali - Obidos Portugali - Obidos Portugalia

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Batalha, znanej głównie z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku, w jego skład wchodzą m.in.: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster; Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami czy Niedokończone Kaplice. Następnie przejazd do Porto – zwiedzanie miasta słynącego ze wspaniałych win. W trakcie rejs statkiem po rzece Douro. Wizyta w winiarni, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków. Kolacja i nocleg w okolicy Porto. ( Trasa ok. 220 km)
Dla chętnych wizyta w miasteczku Tomar (ok. 10 EUR).

Portugali - BatalhaPortugali - BatalhaPortugali - Batalha

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Bragi – miasta nazywanego „portugalskim Rzymem” oraz ważnego ośrodka religijnego kraju. Spacer uliczkami miasta: katedra Se, Pałac Arcybiskupi z XVIII-wieczna fontanną, Praca Agrolongo i na koniec zwiedzania przejazd do sanktuarium Bom Jesus, z imponującymi schodami oraz tarasami. Kolacja i nocleg w okolicach Bragi. (Trasa ok. 55 km)

Portugali - Braga Portugali - Braga

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Coimbry – ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Kolejnym punktem programu będzie Fatima – wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Kolacja i nocleg w okolicy Setubalu. (Trasa ok. 400 km)

Portugalia - Fatima Portugalia - Coimbra

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Evory i zwiedzanie tego pięknego miasta wpisanego na listę UNESCO: rzymska świątynia Diany, kościół Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, akademia jezuicka z pięknymi krużgankami, miejskie kamienice z kutymi narożnymi balkonami oraz wysokimi oknami. Następnie przejazd na wybrzeże Algarve. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 380 km)

Portugali - EvoraPortugali - EvoraPortugalia - Evora Kaplica Czaszek

Dzień 8
Transfer:
–  klienci powracający do Polski – wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Faro
– klienci pozostający na pobycie na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz – po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, po południu transfer do wybranego hotelu.

Portugalia - AlgarvePortugali - AlbufeiraPortugalia - Algarve

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych (hotele*** położone poza zwiedzanymi miastami, pokoje:1- 2- 3 osobowe, przy czym 3- osobowe to z reguły pokój 2- osobowy z dostawką),  śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwku dla kierowców, systemu Tour Guide – ok. 145 Euro.

Wycieczka objazdowa po Portugalii „Luzytania wczoraj i dziś” to doskonała oferta na weekend majowy!

Termin i cena:
25.04 – 02.05.2014, 3571 PLN/os.

[iframe src=”//www.salesmanago.pl/cf/vsebklxzmcyjfqhz/turystyka-oferta.htm” width=”330″ height=”330″]

 

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz