Port lotniczy w Kopenhadze – Kastrup

Położone osiem kilometrów na południowy-wschód od centrum Kopenhagi lotnisko, znajduje się na duńskiej wyspie Amager. Jest to główny port lotniczy Skandynawii, a także jedno z centrów Star Alliance, czyli sieci 27 międzynarodowych linii lotniczych, które oferują loty do 1160 portów lotniczych w 181 krajach.

Centrum kopenhaskiej rozrywki – Kastrup

Otwarte w 1925 roku lotnisko Kastrup w Kopenhadze (CPH) – stolicy Danii – było jednym z pierwszych cywilnych portów lotniczych na świecie. Podróże lotnicze były w tamtych czasach przeznaczone dla osób uprzywilejowanych, jednak lotnisko było atrakcją również dla ludzi, którzy nie mieli okazji do latania. Niedzielne wypady na obserwację startów i lądowań „wielkich ptaków” stało się popularną rozrywką mieszkańców Kopenhagi.

Największe lotnisko Północnej Europy

fot. http://www.pinterest.com/pin/496310821408191449/

fot. http://www.pinterest.com/pin/496310821408191449/

Kopenhaskie lotnisko Kastrup jest obecnie kluczowym portem lotniczym Europy Północnej. Pracownicy lotniska dokładają wszelkich starań, aby miejsce to stało się ulubioną bramą do innych miejsc świata mieszkańców całej Europy Północnej i nie tylko.

Na początku marca 2012 roku lotnisko przestawiło światu nową strategię rozwoju (World Class Hub), której celem był taki wzrost i rozwój portu lotniczego w Kopenhadze, aby stal się on najlepszym i najważniejszym lotniskiem międzynarodowym oraz centrum Europy Północnej. Kastrup zatem nieustannie rywalizuje z innymi europejskimi portami lotniczymi o przyciągnięcie nowych połączeń lotniczych.

W 2013 roku lotnisko w Kopenhadze, trzeci raz z rzędu, pobiło swój pasażerski rekord, kiedy to przewinęło się przez nie 24,1 mln pasażerów. Z kopenhaskiego portu lotniczego można dotrzeć praktycznie w każde miejsce w Europie, a także do Stanów Zjednoczonych i Kanady, Afryki Północnej oraz kilku azjatyckich miast.

Centrum linii lotniczych SAS

Lotnisko w Kopenhadze funkcjonuje m.in. jako centrum dla skandynawskich linii lotniczych SAS. Promocje lotnicze tych linii dotyczą w dużej mierze Europy, ale również i innych części świata. SAS obsługuje około 40% wszystkich pasażerów lotniska. Kastrup to również największe lotnisko przesiadkowe SAS.

Kopenhaskie lotnisko zostało wymienione wśród najlepszych 10 najlepszych lotnisk na świecie przez Skytrax. Lotnisko posiada doskonałe zaplecze i dotarcie z niego do centrum duńskiej stolicy jest bardzo proste.

Plan lotniska

Port lotniczy Kastrup podzielony jest na cztery części: północną, południową, wschodnią i zachodnią.

Odnajdziemy tam m.in. trzy terminale pasażerskie, stację kolejową, parking, posterunek policji i inne biura administracyjne, obiekty gastronomiczne, SAS Cargo Center i część techniczną SAS, terminale towarowe dla DHL i SAS, Centrum Weterynarii oraz centra celne, spedycyjne, a także Naviair, czyli biura zarządzania ruchem lotniczym.

Plan lotniska w Kopenhadze/ fot. www.cph.dk/en/

Plan lotniska w Kopenhadze/ fot. www.cph.dk/en/

Adres i dane kontaktowe lotniska

Copenhagen Airports A/S
P.O. Box 74, Lufthavnsboulevarden 6
DK-2770 Kastrup
Dania
Tel: +45 3231 3231
Faks: +45 3231 3132
E-mail: cph@cph.dk

,

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz