Promocja Qatar Airways – loty Warszawa-Colombo od 2580 PLN w obie strony!

Podróż na Sri Lankę może okazać się dla Ciebie przygodą życia. To wyspiarskie państwo, leżące u południowego wybrzeża Indii, jest w stanie oczarować każdego przybysza. Udając się na Sri Lankę, trafiasz do zupełnie odmiennego świata – inni ludzie, niezrozumiały język, niespotykane krajobrazy, nieznane style architektoniczne, odmienna religia, a nawet obce smaki i zapachy. Poznaj niezwykły świat Sri Lanki.

Dawna stolica

Wybierając się na Sri Lankę, najprawdopodobniej wylądujemy w Colombo – największym mieście w kraju. Wśród wielu osób uchodzi za stolicę, jednak nie pełni tej roli już od 1982 roku. Oficjalną stolicą Sri Lanki jest natomiast Sri Dźajawardanapura Kotte, które leży na obrzeżach Kolombo.

Tanie loty do Colombo

Świątynia Gangaramaya w Colombo/ fot. http://www.pinterest.com/pin/177399672793763784/

Świątynia Gangaramaya w Colombo/ fot. http://www.pinterest.com/pin/177399672793763784/

Największe miasto kraju nie cieszy się wśród turystów dużym zainteresowaniem ze względu na brak różnorodnych form rozrywki. Jest to jednak dobre miejsce dla osób, które chciałyby bliżej poznać kulturę mieszkańców Sri Lanki, stać się na chwilę jednym z nich. Colombo to doskonały pomysł dla ludzi, chcących bliżej poznać buddyzm – warto odwiedzić miejscowe świątynie, np. Kelaniya Raja Maha Vihara lub Gangaramaya, które uchodzą za jedne z najpiękniejszych na całej wyspie. Ciekawym doświadczeniem może również okazać się uczestniczenie w ceremoniach większych świąt buddyjskich. Ich magiczne obchody najlepiej podziwiać właśnie w Colombo.

Wypoczynek na plaży

Osoby niezainteresowane zwiedzaniem największego miasta Sri Lanki, po wylądowaniu mogą udać się do pobliskiego Negombo. Jest to najstarszy na wyspie kurort wypoczynkowy z piękną plażą, dużą ilością hoteli oraz możliwością uprawiania różnorodnych sportów, w szczególności wodnych. Koniecznie trzeba udać się na trag rybny, gdzie można zobaczyć i kupić świeżo złowione tuńczyki, rekiny oraz wiele innych darów morza.

Plaża w Negombo/ fot. http://www.pinterest.com/pin/357895501608221217/

Plaża w Negombo/ fot. http://www.pinterest.com/pin/357895501608221217/

Naturalne piękno i starożytne zabytki

Będąc na Sri Lance, warto podróżować po kraju, aby lepiej poznać panującą tam kulturę, ale i zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jest ich dosyć sporo na wyspie, dlatego objechanie całej może zająć więcej czasu niż się spodziewamy.

Szczególnie polecana jest wyprawa w głąb kraju, gdzie możemy zetknąć się ze wspaniałą naturą. Z Colombo lub Negombo można udać się do drugiego największego ośrodka miejskiego na Sri Lance – Kandy. Jest to kulturalna stolica kraju, w której zapoznany się z lokalnymi tańcami, dzięki wieczornym pokazom dla turystów, a także możemy zwiedzić wiele pięknych świątyń (np. Świątynia Zęba). Położone między wzgórzami miasto robi duże wrażenie na odwiedzających.

W drodze do Kandy warto odwiedzić Sierociniec Słoni w Pinnawela. Mieszka tam około stu słoni, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować na wolności. Spotkamy tam zarówno stare zwierzęta, jak i młode, osierocone, a także kalekie. Słonie nie są zupełnie odizolowane od zwiedzających, dlatego, oprócz obserwacji np. podczas kąpieli, można pośród nich spacerować, dotykać je, a nawet karmić.

Sierociniec Słoni/ fot. http://www.pinterest.com/pin/94153448429753749/

Sierociniec Słoni/ fot. http://www.pinterest.com/pin/94153448429753749/

Północ czy Południe?

W zależności od tego, co najbardziej nas interesuje lub ile mamy czasu, z centralnej części wyspy warto udać się na północ lub południe. Wybierając pierwszą opcję, oprócz rezerwatów z dzikimi słoniami, odnajdziemy wiele miasteczek ze starożytnymi ruinami, buddyjskie świątynie w skałach czy fortece i klasztory na szczytach gór. Z kolei wyprawa na południe od Kandy, umożliwia podziwianie pięknej przyrody: parków narodowych z wodospadami i przepaściami, malownicze miasteczka z plantacjami herbaty pośród gór, pozostałości po pierwotnym lesie deszczowym, liczne trasy trekkingowe, a także rwące rzeki, które sprzyjają uprawianiu raftingu.

Plantacja herbaty na Sri Lance/ fot. http://www.pinterest.com/pin/286611963756263847/

Plantacja herbaty na Sri Lance/ fot. http://www.pinterest.com/pin/286611963756263847/

Loty Warszawa Colombo

Jeżeli zaintrygowała Cię tajemnicza Sri Lanka, wybierz loty Warszawa-Colombo, które dostępne są teraz w cenie 2580 PLN za lot w obie strony. Qatar Airways promocje lotnicze obejmują obecnie wiele azjatyckich krajów. Bilety w niższych cenach można zakupić do 12 października. Więcej na temat promocji znajdziecie tutaj.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz