Super Last Minute! Maroko – Wycieczka objazdowa „Królewskie miasta”

Super Last Minute! Maroko

Wycieczka objazdowa „Królewskie miasta”

07 – 14.04.2014, Tylko 2099 PLN/os.!

[iframe src=”//www.salesmanago.pl/cf/vsebklxzmcyjfqhz/turystyka-oferta.htm” width=”330″ height=”330″]

Maroko – Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata.  W proponowanym  programie same perły Maroka:
Algeciras • Ceuta • Fez – Meknes • Marrakesz • Casablanca • Rabat • Asilah
Intrygujące mieszanką kultury arabskiej i europejskiej miasta Maroka od wieków przyciągają artystów szukających tu inspiracji w specyficznej atmosferze świata na styku kultur. Królewskie miasta założone w średniowieczu zachwycają wspaniałą architekturą i niepowtarzalnym klimatem. Na trasie Rabat z wyraźnymi wpływami francuskimi, przepiękny Meknes, kosmopolityczna Casablanca ze świetnymi butikami, Fez – ostoja średniowiecznej kultury i duchowa stolica Maroka, Marrakesz z magicznym placem Dżamaa Al Fna i na koniec wizyta w pocztówkowo uroczym nadmorskim Asilah.

Maroko - mapa

Program ramowy wycieczki
1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Przejazd do hotelu na Costa del Sol. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do portu w Algeciras, przeprawa promem do Ceuty. Przejazd przez dzikie i poszarpane góry Rif do Fezu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Maroko - Fez    Maroko
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Fezu, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek medyny objętej patronatem Unesco: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych; medresa Al-Attarin – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią.

Maroko - Royal Palace   Maroko
Przejazd do Meknes, dawnej imperialnej stolicy, miasta pięknych bram, znanego z ruin olbrzymiego kompleksu pałacowego zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej bramy Bab Mansour, która jest największą budowlą tego typu w północnej Afryce. Zwiedzanie mauzoleum jednego z najokrutniejszych sułtanów – Mulaja Ismaila, spichlerzy i stajni dla 12 tys. koni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Marrakeszu przez majestatyczne góry Atlas. Marrakesz, położony u stóp Atlasu Wysokiego, tętniąca życiem egzotyczna metropolia, nazywana jest czerwoną perłą rzuconą na Atlas. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Spacer po słynnym Placu Cudów – Dżamaa Al Fna – największym na marrakeskiej medynie, wpisanym na Listę Unesco i pełnym zaklinaczy węży, akrobatów, kuglarzy, połykaczy ognia i sprzedawców szczęścia, który budzi się wieczorem, przyciąga egzotycznymi zapachami, dźwiękami i żyje całą noc. Powrót do hotelu, nocleg.

 Maroko - Jamal El Fna   Maroko

5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Marrakeszu, od którego pochodzi nazwa Maroka, jednego z najciekawszych miast świata, miejsca, z którym związanych jest wiele legend. Spacer po medynie, jednej z największych w świecie arabskim, wpisanej na Listę UNESCO. Zwiedzanie z zewnątrz: meczet Kutubijja z XII w., który jest najważniejszym zabytkiem miasta, a jego minaret, duma Marrakeszu, służy za punkt orientacyjny; medresa Ali Ben Jousufa – największa szkoła koraniczna w Maroku; grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. i ogrodów; wizyta w Pałacu Bahia z bogatą ornamentyką. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Maroko - Casablanca, meczet Hassana II Maroko6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Casablanki, największego miasta Maroka, gospodarczej stolicy kraju, fascynującej i dynamicznej metropolii. Spacer po mieście: majestatyczny meczet Hassana II, trzeci pod względem wielkości meczet świata z najwyższym minaretem (200 m), plac Mohammeda V z architekturą neomauretańską i art déco. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka, zielonego miasta kopuł i minaretów. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, wizyta w mauzoleum Mohammeda V z nieukończonym ogromnym meczetem i wieżą Hassana, kazba Oudaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.  Maroko
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd wzdłuż atlantyckiego wybrzeża do nadmorskiej turystycznej miejscowości Asilah. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub spacer po medynie. Przejazd do Ceuty, spacer po mieście, przeprawa promowa do Algeciras i wyjazd w kierunku Costa del Sol. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Maroko
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Malagi i przelot do Polski.

Cena obejmuje: 7 noclegów w hotelach ***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienką, wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 7 obiadokolacji; przelot; przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NNW

Obowiązkowe opłaty na miejscu: prom, bilety wstępu i lokalni przewodnicy, transfery po Maroku i Hiszpanii, napiwki: ok. 130 EUR.

Termin i cena:
07 – 14.04.2014, 2099 PLN/os.

[iframe src=”//www.salesmanago.pl/cf/vsebklxzmcyjfqhz/turystyka-oferta.htm” width=”330″ height=”330″]

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz