Super Last Minute! Teneryfa – Wycieczka objazdowa „Zawsze Niech Będzie Słońce”

Super Last Minute! Teneryfa
Wycieczka objazdowa „Zawsze Niech Będzie Słońce”
03 – 10.04.2014, 2859 PLN/os.

 [iframe src=”//www.salesmanago.pl/cf/vsebklxzmcyjfqhz/turystyka-oferta.htm” width=”330″ height=”330″]

TFS - Strelicje Playa de las Americas

Wspaniały tydzień na Teneryfie, największej z archipelagu Wysp Kanaryjskich.
Pełna słońca i temperamentu Wyspa Wiecznej Wiosny i nieustającej zabawy – Teneryfa to idealne miejsce nie tylko na wypoczynek, ale także fantastyczne spotkania z egzotyczną przyrodą.  Unikalny, łagodny, wyspiarski klimat sprawia, że jest tu przyjemnie ciepło, ale nie za gorąco. W programie Park Narodowy Cañadas del Teide wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wizyta w pierwszej stolicy wyspy La Laguna, a także rejs na La Gomerę, gdzie zachowały się pamiątki po wizycie  Krzysztofa Kolumba. W programie fakultatywnym trekking w malowniczym wąwozie Masca, jednym z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie, idealnym dla osób aktywnych.

Program ramowy:
Park Narodowy Cañadas del Teide • La Orotava • Icod de los Vinos • Garachico • Los Gigantes • San Sebastian de la Gomera • Park Narodowy Garajonay • San Cristobal de La Laguna • Santa Cruz • Wąwóz Masca • Loro Park

TFS - mapa wycieczki
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do portu lotniczego Reina Sofia/Teneryfa. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

TFS - Icod De Los Vinos     TFS - kaktusy

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

Playa de las Teresitas  Teneryfa - bananowce
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd przez najwyżej położoną miejscowość w Hiszpanii – Villaflor (1466 m n.p.m.) – do położonego w sercu wyspy PARKU NARODOWEGO CAÑADAS DEL TEIDE, nad którym dominuje święta góra Guanczów i jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan Teide (3718 m n.p.m.). Przejazd przez kolonialne miasto LA OROTAVA i obiad w tradycyjnej restauracji z kanaryjskimi rarytasami. Kolejnym punktem na trasie jest ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać 800-letnie drzewo Drago, którego purpurowym sokiem farbowano królewskie szaty. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Krótki postój w rejonie GARACHICO, urokliwego miasteczka częściowo zalanego przez lawę. Przejazd przez Santiago del Teide do LOS GIGANTES ze słynnymi 600-metrowymi klifami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
TFS - Teide   Garachico
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer do portu w Los Christianos. Rejs na LA GOMERĘ – wyspę Kolumba. Wizyta w stolicy wyspy SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, gdzie przetrwały liczne pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba na La Gomerze. Przejazd do PARKU NARODOWEGO GARAJONAY, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiad w tradycyjnej restauracji z pokazem unikatowego na skalę światową języka gwizdanego. Transfer do portu w San Sebastian. Przepłynięcie do Los Cristianos na Teneryfie. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

TFS - najstarsze drzewo smocze Candelaria
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do pierwszej stolicy Teneryfy, SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA, z jedynym na wyspie uniwersytetem i pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: Ratusz, Calle Obispo Rey Rodondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół, Nuestra Señora de la Concepción. Następnie przejazd do SANTA CRUZ – obecnej stolicy wyspy. Sercem miasta jest Plaza Espana, nieopodal którego znajduje się kościół Matriz de la Concepcion uchodzący za najstarszy na wyspie oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

TFS- Puerto De La CruzTFS -Santa Cruz Teneryfa 6. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking w WĄWOZIE MASCA. Wyprawa ma swój początek w malowniczej wiosce Masca położonej między imponującymi wzgórzami wulkanicznymi. Trasa trekkingu prowadzi wzdłuż wąwozu i kończy się nad oceanem. Krótki odpoczynek na ciemnej, wulkanicznej plaży i rejs do Puerto de Santiago z przepłynięciem obok słynnych klifów Los Gigantes. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
TFS - Masca TFS - Los Gigantes
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Loro Parku – położonego na północy wyspy, jednego z największych w Europie parku zoologiczno-botanicznego o powierzchni 135 tys. m². Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tam oglądać unikatowe różnokolorowe papugi. Największą atrakcją parku są pokazy umiejętności delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest największe i najbardziej nowoczesne na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezapomniane wrażenie robi „Planeta Pingwinów”, gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Park stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Teneryfy i pozostałych Wysp Kanaryjskich. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
TFS - Loro Parque orka TFS - Loro Parque
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko Reina Sofia. Przelot do Polski.

TFS - Teide TFS - Tajinaste

Cena obejmuje:  7 noclegów w hotelu*** na Teneryfie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (bufet), 2 obiady, 7 kolacji (bufet), degustacja kanaryjskich win i likierów • przelot • przejazd komfor¬towym, klimatyzowanym autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
Obowiązkowe opłaty na miejscu: Obowiązkowa opłata za prom: Teneryfa-La Gomera- Teneryfa: ok. 25 EUR.

Termin i cena:

03 – 10.04.2014, 2859 PLN/os.

[iframe src=”//www.salesmanago.pl/cf/vsebklxzmcyjfqhz/turystyka-oferta.htm” width=”330″ height=”330″]

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz