Super Last Minute! Zjednoczone Emiraty Arabskie – wycieczka objazdowa „Przygoda z szejkiem”

Super Last Minute! Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wycieczka objazdowa „Przygoda z szejkiem”

28.03 – 04.04.2014, Tylko 3380  PLN/os. !

[iframe src=”//www.salesmanago.pl/cf/vsebklxzmcyjfqhz/turystyka-oferta.htm” width=”330″ height=”330″]

Zjednoczone Emiraty Arabskie to niesamowita kraina orientu zapewniająca luksus na najwyższym poziomie oraz jedyne w swoim rodzaju połączenie islamskiej tradycji, ultranowoczesnej technologii i wizjonerskich projektów architektonicznych. Przez prawie cały rok jest tu gorąco, słońce rzadko chowa się za chmurami, a punktem honoru hotelowych managerów jest zaspokajanie wszelkich zachcianek gości. Kierunek dostępny już bez promesy wizowej.

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Program ramowy wycieczki „Przygoda z szejkiem”

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dzień 1
Przelot do Dubaju. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju lub okolicach. Zakwaterowanie, obiadokolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień2
Całodniowe zwiedzanie Dubaju, które rozpoczniemy od „ Nowego” Dubaju i przejedziemy do jednej z największych dzielnic mieszkaniowych na świecie – Dubai Marina (docelowo około 120 tys mieszkańców) oraz największego portu jachtowego na świecie. Następnie panoramiczne zwiedzanie pierwszej sztucznie usypanej wyspy w kształcie palmy – The Palm Jumeirah – przejazd kolejką, której tory umieszczone są kilka metrów nad ziemią! Wejście do 5 gwiazdkowego hotelu Atlantis ulokowanego na samym jej krańcu i zwiedzanie gigantycznego akwarium w tzw. zaginionej komnacie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Następnie udamy się nad Zatokę Perską, aby z sfotografować z zewnątrz kolejny symbol Dubaju, słynny żagiel Burj Al Arab – pierwszy 7 gwiazdkowy hotel na świecie! Dalej odwiedzimy Madinat Jumeirah – zwany Wenecją Dubaju. Przejedziemy do centrum handlowego Emirates Mall, którego największą atrakcją jest jedyny na świecie w pełni zadaszony, czynny cały rok stok narciarski z 2 trasami zjazdowym gdzie pada sztuczny śnieg i można spotkać pingwiny.

Zea 12Zjednoczone Emiraty Arabskie

Kolejno przemieścimy się do najstarszych dzielnic miasta, gdzie odwiedzimy słynne Muzeum Dubaju i najbardziej znany w mieście targ przypraw. W drodze powrotnej odwiedzimy Gold Souk, rynek słynący z wyrobów złotniczych. Przejazd najbardziej reprezentacyjną ulicą Dubaju Sheika Zayeda, przy której zobaczymy budowle XXI wieku i dostaniemy się do dzielnicy Downtown, gdzie zlokalizowany jest słynny Burj Khalifa – najwyższy budynek świata. Nasz dzień zakończymy zapierającym dech pokazem tańczących fontann. Strumienie wody wybijające się na 70m do góry w rytm muzyki i gry świateł. Wrażenia nie do powtórzenia!

Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie
Dzień 3
Przejazd do Abu Dhabi, na zwiedzanie stolicy i głównego miasta ZEA, gdzie zobaczymy imponujący swoim rozmiarem, przepychem i pięknem meczet Szejka Zayeda. Trzeba dodać, że budowla ta nie ma sobie równych pod względem kolorystyki, piękna, uroku i rozmachu. Następnie odwiedźmy  Manarat Saadiyat, które jest jednym z pierwszych otwartych obiektów na Wyspie Szcześcia. Później odwiedzimy swego rodzaju skansen – tradycyjną wioskę w której można poznać sposób życia dawnych mieszkańców Abu Dhabi. Przejedziemy przez Wyspę Szczęścia – Sadiyat Island – gdzie do 2030 roku powstanie kopia Louvru, Muzeum Gugenheima i sala koncertowa projektu Zahy Hadid. Dzień zakończymy podróżą do Al Ain, nazywanego miastem-ogrodem, należącego do Emiratu Abu Dhabi. Dotrzemy tam pokonując fascynującą, ciągle zmieniającą się pustynię, która rozciąga się u podnóży gór Hajar.

Zjednoczone Emiraty Arabskie  Zjednoczone Emiraty Arabskie
Dzień 4
Zwiedzanie miasta Al Ain. To piękna, wiecznie zielona oaza, pełna kwiatów i egzotycznej roślinności. Następnie wyruszymy dalej do kolejnego bajecznego Emiratu Fujeirah (terytorium Omanu), jedynego z siedmiu Emiratów położonego nad Oceanem Indyjskim. Właśnie tu spędzimy kolejny dzień na plażowaniu i relaksie.

Dzień 5
Czas na plażowanie, kąpiele morskie i słoneczne w emiracie Fujeirah (hotel znajduje się na terytoreium Omanu).

Dzień 6
Powrót do Dubaju, po drodze zwiedzanie emiratu Fujairah, m.in.: Al Badiyah – najstarszy meczet w Zjednoczonych Emiratach oraz przystanek na zwiedzanie (z zewnątrz) odrestaurowanego fortu w mieście Fujairah . Dla chętnych półdniowa wycieczka na pustynne Safari, podczas której odwiedzimy farmę wielbłądów a zakończymy malowniczym zachodem słońca oraz zakosztujemy smakowitych dań z grilla. Można będzie spróbować przejażdżki na wielbłądzie i zrobić arabski tatuaż henną (dodatkowo płatne) a także obejrzeć taniec brzucha: belly dance.

Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dzień 7
Po śniadaniu przejedziemy do znajdującego się zaledwie 20 minut jazdy od Dubaju Emiratu Sharjah, kulturalnej stolicy Emiratów, zwanej „Perłą Zatoki”. Miasto to pozostało najbardziej tradycyjnym emiratem, gdzie ściśle przestrzega się prawa islamskiego. Zobaczymy z zewnątrz największy w Shairah meczet King Faisal Mosque, następnie udamy się do zbudowanego w 1820r. Fort of Sharjah (z zewnatrz) oraz odwiedzimy dwa słynne rynki tzw. souki: Al Arsa i Al Markazi i przejedziemy do muzeum Cywilizacji.

Zjednoczone Emiraty Arabskiesque

Dzień 8
Bardzo wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Dubaju, powrót do Warszawy.
Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich.

Termin i cena:

28.03 – 04.04.2014, 3380 PLN /os.

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu, wyżywienie: śniadania a za dopłatą obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa – wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok.190 USD od osoby, płatne obligatoryjnie na miejscu), taksy turystycznej i innych wydatków osobistych.
Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

[iframe src=”//www.salesmanago.pl/cf/vsebklxzmcyjfqhz/turystyka-oferta.htm” width=”330″ height=”330″]

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz