Szwecja wakacje 2014! Sprawdź, ile zaoszczędzisz na biletach lotniczych do Skandynawii!

Myśląc o wakacjach, nie wyobrażasz sobie leżenia na plaży całymi dniami i nieustannych kąpieli morskich? Wolisz aktywny wypoczynek, poznawanie historii i podziwianie wspaniałych krajobrazów? Wybierz się do Szwecji i spędź urlop w przepięknej Skandynawii!

Szwecja wakacje 2014 – Sztokholm

Stolica Szwecji jest miejscem, które obowiązkowo trzeba odwiedzić, podczas pobytu w tym skandynawskim kraju. Nazywana miastem tysiąca wysp, znajduje się na wschodnim wybrzeżu, nad Morzem Bałtyckim. Najstarszą i zarazem najpiękniejszą częścią Sztokholmu jest Stare Miasto, w którym pomiędzy wąskimi, brukowanymi uliczkami odnajdziemy średniowieczne i renesansowe budynki. Oprócz klimatycznych spacerów, warto w tym miejscu odwiedzić Pałac Królewski, który należy do największych w Europie. Zbudowany w barokowym stylu w XVII wieku, do dzisiaj stanowi siedzibę szwedzkiego monarchy.

Sztokholm/ fot. http://www.pinterest.com/pin/25473554115765243/

Sztokholm/ fot. http://www.pinterest.com/pin/25473554115765243/

Niezapomniany okaże się rejs statkiem kanałami Sztokholmu. Będzie to nie tylko wspaniała przygoda, ale i pozwoli na podziwianie miasta z zupełnie innej strony. Miasto można zwiedzać również na rowerze. Jeżeli lubisz tę formę aktywności, nie wahaj się – Sztokholm jest bardzo przyjazny dla cyklistów.

To jednak tylko niektóre z atrakcji. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj.

Naturalne piękno w dużej mierze sprawia, że tak wspaniała jest Szwecja. Wakacje 2014 to doskonały czas, aby ją odwiedzić! Tanie loty z Polski do Sztokholmu w czerwcu i lipcu odbywają się za około 140 PLN.

Malmo

Most w chmurach prowadzący ze Szwecji do Danii/ fot. http://www.pinterest.com/pin/2744449743384688/

Most w chmurach prowadzący ze Szwecji do Danii/ fot. http://www.pinterest.com/pin/2744449743384688/

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w Szwecji jest Malmo. Miasto znajduje się na południu kraju i jest bardzo ważnym portem nie tylko w Szwecji, ale i w całej Europie. Malmo określane jest mianem starego i nowego miasta, a wszystko, dlatego, że z jednej strony znajdziemy tam stare, średniowieczne zabudowania, z drugiej zaś nowoczesne budowle (np. niezwykły most w chmurach). Jest to również miasto wielokulturowe oraz ważny ośrodek naukowy w kraju. Próżno szukać tam jednak Starówki. Jeżeli chcesz zobaczyć historyczne miejsca, musisz zwiedzić całe Malmo, ponieważ zabytki porozrzucane są po mieście.

W miejscu tym odbywają się również rozmaite festiwale, a turyści oblegają zielone parki i przepiękne plaże.

Doskonałą alternatywą dla urlopu w ciepłych krajach jest więc Szwecja. Wakacje 2014 możesz spędzić inaczej niż zwykle! Bilety lotnicze z Polski do Malmo na czerwiec i lipiec dostępne są obecnie od około 150 PLN.

Warto dokonać wcześniejszego zakupu biletów lotniczych, ponieważ ich liczba jest ograniczona, a ceny mogą się w każdej chwili zmienić.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz