Tanie loty do Azji już od 1597 PLN

Szara i chłodna aura w Polsce zachęca do dalekich podróży i odkrywania niezwykłych, egzotycznych kierunków. Poznaj najpiękniejsze zakątki Azji i  kulturę tego przepięknego region świata.

artykuł_bali

Bali prawdziwie rajska wyspa uwielbiana przez turystów, którzy mogą cieszyć się niesamowitą przyrodą, pięknymi plażami i najlepszymi hotelami w Indonezji. Na wyspie znajduje się wiele atrakcji i świątyń wartych odwiedzenia. Miłośnicy poznawania nowych kultur i zabytków powinni odwiedzić Pura Dalem – świątynię śmierci w Jagaraga, Pura Goa Lawah, czyli świątynię nietoperzy oraz Pura Besakih – najważniejszy kompleks świątyń ulokowany na zboczu wulkanu Agung. Z całą pewnością zachwyci też wodny pałac Tirtagangga. Podczas wizyty na Bali można podziwiać indonezyjskie rytualne tańce oraz modły odprawiane przy okazji rozmaitych uroczystości. Ze względu na dużą popularność wyspy na Bali znajduje się międzynarodowe lotnisko, co znacząco ułatwia podróżowanie. Tanie loty do Azji już od 1597 pln.

artykuł_dżakarta

Dżakarta ta niezwykła stolica Indonezji położona na wyspie Jawa. Miasto zamieszkuje ponad 10 milionów mieszkańców. Zachwyca swoim nowoczesnym klimatem, ciekawą architekturą i mnóstwem niesamowitych atrakcji. Punktem obowiązkowym wizyty w Dżakarcie jest Pałac Sułtana w Jogyakarcie, Borobudur –ogromna buddyjska świątynia oraz Prambanan – kompleks 224 hinduistycznych świątyń.

Indonezja jest bardzo zróżnicowanym krajem, głównie ze względu na dużą liczbę wysp i wysepek, które wchodzą w jej skład. Razem jest ich prawie 18 tysięcy, z czego większość nie jest zamieszkana. Odwiedzając poszczególne zaludnione miejsca w Indonezji, za każdym razem możesz mieć wrażenie, że znajdujesz się w zupełnie odmiennym świecie. Poznaj Indonezję i zarezerwuj tanie loty do Azji.

artykuł_pekin

Najsłynniejszym zabytkiem kojarzącym się z Pekinem jest Wielki Mur Chiński, jednak w mieście znajdziemy równie niezwykłe elementy chińskiej kultury. Zwiedzanie warto rozpocząć od historycznej części i jednego z najpopularniejszych placów świata – Placu Niebiańskiego Spokoju. Stąd przechodząc przez Bramę Niebiańskiego Spokoju można wejść do cesarskiego miasta. W pobliżu znajduje się wpisane na listę UNESCO Zakazane Miasto, stanowiące największy na świecie kompleks pałacowy.

Odpoczywając od pekińskich zabytków warto wybrać się na spacer po hutongach, czyli zwartych, wąskich uliczkach z parterowymi domami. To pozostałości po tradycyjnej, miejskiej zabudowie. Kupisz tam drobne pamiątki i skosztujesz lokalnych potraw chińskiej kuchni.

artykuł_delhi

Wybierz loty do Delhi i poznaj niezwykły klimat największej aglomeracji na świecie. Indyjska stolica to miejsce, które pokochasz albo znienawidzisz. Początkowo może przerażać, zniechęcać nadmiernym tłokiem, permanentnym hałasem, nieprzywiązaniem do czystości, jednak kiedy spróbujesz je poznać lepiej, zgłębić jego tajemnice, uda Ci się odkryć prawdziwe piękno i urok tej indyjskiej metropolii. Atrakcje Delhi są bardzo różnorodne, ale każdy może tam znaleźć coś interesującego.

Odwiedź grobowiec Humajuna, który był inspiracją dla zbudowania najsłynniejszego na świecie indyjskiego mauzoleum Taj Mahal. Budowę grobowca zleciła wdowa po Humajunie, indyjskim władcy – Haji Begum. Grobowiec jest doskonale zachowanym przykładem mogolskiej architektury. Zbudowany z białego marmuru i czerwonego piaskowca powstał w XVI wieku. Równie ciekawym zabytkiem Delhi jest największy na świecie ceglany minaret – Qutab Minar.

Podczas wizyty w Indiach możesz poczuć paryski klimat ze względu na Bramę Indii (India Gate)– łudząco podobną do francuskiego Łuku Triumfalnego.

artykuł_seul
Stolica Korei Południowej jest zdecydowanie rzadziej wybierana jako kierunek podróży niż inne azjatyckie metropolie. Seul jest mało znany, ale niesamowity. Pierwsze spotkanie coraz bardziej zachęca do poznawania uroków miasta, mieszkańców, zabytków, kuchni pachnącej kapustą kimchi i miejscowych przysmaków serwowanych w barach, na targach i marketach, gdzie smakuje najlepiej. Jedne z lepszych to Namchang-Dong Market i Gwangjong Market.

Seul to idealny przykład połączenia nowoczesności z tradycją. Imponujące świątynie, pałace oraz zabytkowe domy, przypominają dawne lata świetności królestwa. Z drugiej strony, nowoczesne centrum oraz słynna dzielnica Gangnam świadczące o śmiałości i odważnym spoglądaniu w przyszłość. Seul ma wiele twarzy, które nie sposób poznać podczas jednej wizyty, ale warto zacząć od pierwszego kroku.

artykuł_tokio

Tokio, zwane Wschodnią Stolicą, łączy w sobie wiele skrajności: nowoczesność i tradycję, stal i drewno, beton i nieskończoną ilość parków. Gdy poleci się tam po raz pierwszy, trzeba kiedyś wrócić. Poznaj niezwykłe atrakcje japońskiej stolicy.

Na liście miejsc wartych zobaczenia w Tokio nie zabraknie Pałacu Cesarskiego. Położony jest na terenie Ogrodów Cesarskich, a cały kompleks zajmuje podobną powierzchnię do nowojorskiego Central Parku, ok. 341 hektarów. Wejście do parku stanowią japońskie baszty obronne i bramy, które zapraszają zwiedzających do oglądania przepięknych okazów roślin oraz drzew z całej Japonii w ciszy i spokoju, co jest zupełnym przeciwieństwem samego miasta. W Tokio jest wiele świątyń, których nie można przegapić. Świątynia Meiji jest największym sanktuarium shinto w mieście. Położona w zachodniej dzielnicy Shinjuku tuż obok przepięknego, starego parku w pobliżu stacji Harajuku.

Szukając ciekawostek wyróżniających Tokio spośród innych metropolii warto zwrócić uwagę na przejście Shibuya, prawdopodobnie jedno z największych i najbardziej intrygujących przejść ulicznych na świecie. Pasy dla pieszych przechodzą prostopadle, ale też nietypowo, bo na skos do jezdni. Jednym słowem, piesi poruszają się w każdym możliwym kierunku.

artykuł_singapur

Singapur to jeden z najczystszych krajów świata. Słynie z nowoczesnych wieżowców oraz szklanych i surrealistycznych konstrukcji, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Podziwiać można tu słynną kładkę dla pieszych Helix Bay, o kształcie podwójnej helisy do złudzenia przypominającą strukturę DNA. Natomiast wieżowiec Pinnacle Duxton zachwyci siłowniami i placami zabaw ulokowanymi na zielonych tarasach, mieszczących się na 26 i 50 piętrze. Wart uwagi jest również Marina Bay Sands – słynny hotel, złożony z trzech drapaczy chmur, spiętych wspólnym dachem zawiera długi na 150 metrów basen, ulokowany na samym szczycie wieżowców. Jego krawędź to jednocześnie ściana budynków – niezapomniane widoki podczas kąpieli gwarantowane.

artykuł_malediwy

Nazwa Malediwy oznacza łańcuch wysp na Oceanie Indyjskim. Loty do Male gwarantują rajskie w miejscu, gdzie praktycznie przez cały rok świeci słońce, a temperatura przekracza 25 stopni Celsjusza. Już z samolotu można zrozumieć turystyczny fenomen koralowych wysp. Turkusowa woda i białe piaszczyste plaże zachęcają przyjezdnych do odpoczynku i poznawania atrakcji Malediwów. To jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, gdzie podziwiać można cudowną rafę koralową, żółwie, rafowe rekiny i manty. Najurokliwszym i fascynującym miejscem dla amatorów nurkowania jest Zatoka Hanifaru, w Atolu Baa. W tym magicznym zakątku nie ma praktycznie nic oprócz mant i rekinów wielorybich. Wyjątkowym wydaje się słynny atol Addu w kształcie serca.

artykuł_phuket

Phuket „Perla Południa” nazywana jest jedną z najpiękniejszych wysp świata. Niezwykłe krajobrazy, piaszczyste plaże i bujna roślinność. Najsłynniejszą plażą Phuket jest Patong, gdzie miłośnicy nurkowania będą mogli szkolić swój warsztat i podziwiać skarby Morza Andamańskiego. Nawet w szczycie sezonu na wyspie można znaleźć bardziej spokojne miejsca, jak choćby plaża Mai Kao .

Do najciekawszych atrakcji Phuket należy najważniejsza świątynia Wat Chalong oraz pomnik Buddy. Warto zahaczyć także o Muzeum Muszli i zobaczyć największą złotą perłę na świecie oraz muszlę ważącą ćwierć tony.

artykuł_szanghaj

Wybierając tanie loty do Azji w Szanghaju będziecie mieli szansę podróżować pierwszą na świecie koleją magnetyczną, która 30 kilometrową trasę z lotniska do miasta pokonuje w 7 minut i 20 sekund. Niezwykła przejażdżka będzie niesamowitym przeżyciem i idealnym początkiem wizyty w Szanghaju.

Metropolia zachwyca swoją energią, nowoczesnością i doskonałą kuchnią. Chcąc poznać miasto warto zaplanować wieczorne rozrywki. Począwszy od podziwiania panoramy ze słynnych szanghajskich restauracji przy promenadzie Bund, po spacer ulicami miasta.

W Szanghaju znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Zwiedzanie warto zacząć od świątyni nefrytowego Buddy kultywującej tradycje jednej z najważniejszych szkół chińskiego buddyzmu – chan. Odbudowana w 1928 roku świątynia, pochodząca z początku XX wieku, jest jednym z niewielu tak dobrze zachowanych miejsc buddyjskiego kultu. Kolejną atrakcją jest mierząca 468 metrów, najbardziej rozpoznawalna na świecie Oriental Pearl Tower. Wieża stanowi obowiązkowy punkt zwiedzania podczas wizyty w chińskiej metropolii.

,

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz