Wizz Air zmienia politykę bagażową na loty od 29 października!

Linia Wizz Air zmienia politykę bagażową. Od 29 października pasażerowie na wszystkich trasach i rejsach przewoźnika nie będą musieli ponosić dodatkowych opłat za wniesienie bagażu podręcznego na pokład.

Dozwolony bezpłatny bagaż podręczny będzie miał jeden wymiar (większy niż obecnie funkcjonujący jako mały bagaż, a mniejszy od aktualnie dodatkowo płatnego, dużego bagażu podręcznego). Nowy bagaż będzie mógł mieć wymiary 55 x 40 x 23 cm i ważyć do 10 kg.

Przewoźnik zadeklarował, że pasażerowie, który wykupili już przeloty na dzień 29.10 lub późniejsze i ponieśli opłaty za bagaże otrzymają zwrot kosztów w wysokości 120%.

Wizz Air już od 19 lipca uruchomił dodatkową usługę zwaną WIZZ Priority gwarantującą podróżnym pierwszeństwo wejścia na pokład oraz dodatkowo możliwość zabrania małego bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x18 cm. Ponadto począwszy od dnia 29 października klienci Wizz Air, który wykupią usługę WIZZ Priority będą mieli zagwarantowane zabranie na pokład swojego bagażu podręcznego.

Takiej gwarancji nie dostaną pozostali pasażerowie. W przypadku zbyt dużej ilości bagażu nadmiarowego pasażerowie wsiadający do samolotu według normalnej kolejności będą musieli liczyć się z koniecznością bezpłatnego nadania swojego bagażu do luku tuż przed wejściem na pokład.

Możliwość komentowania została wyłączona.