Egzotyczne kierunki otwarte dla turystów.
Oczywistym jest, że nie wszystkich satysfakcjonują wakacje w Europie. Stąd z roku na rok, egzotyczne kierunki zyskują w notowaniach. Chcemy podróżować coraz dalej i w coraz to odleglejsze zakątki świata. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Świat jest piękny i ma wiele do zaoferowania. Trzeba zatem korzystać z jego dobrodziejstw! W związku z powyższym, wychodzimy Wam naprzeciw i przedstawiamy listę egzotycznych zakamarków dostępnych dla zagranicznych turystów.
Kraje pozaeuropejskie otwarte dla obcokrajowców.
- Aruba – otworzyła się na turystów z innych karaibskich wysp, Europy, Kanady i USA.
- Bahamy – podróżujący muszą wypełnić „elektroniczną wizę zdrowotną” przed przyjazdem i przedstawić negatywny wynik testu Covid-19 w ciągu dziesięciu dni od przybycia.
- Barbados – otwarty dla turystów od 1 lipca dla wszystkich. Obowiązuje podział na kraje niskiego i wysokiego ryzyka. Dla tych drugich przewidziane są testy.
- Bermudy – odwiedzający będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu w ciągu 72 godzin od przyjazdu. Warto też wykupić odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne.
- Dubaj – otworzył się ponownie 7 lipca. Pisaliśmy o tym w artykule: Dubaj zaczyna wpuszczać turystów!
- Egipt – od 1 lipca lotniska są otwarte, a ruch lotniczy został wznowiony.
- Jamajka – otwarta od 15 czerwca. Podróżni muszą wypełnić formularz o stanie zdrowia.
- Kuba – otwarta od 1 lipca, obowiązuje test na COVID-19.
- Meksyk – od 18 czerwca otwarte są jedynie hotele w Cancun oraz Playa del Carmen.
- St. Lucia – granice zostały otwarte już w czerwcu. Każdy przyjezdny musi okazać się negatywnym wynikiem testu na COVID-19 oraz wypełnić formularz rejestracyjny.
- St. Maarten – granice otwarte od 1 lipca. Testy nie są obowiązkowe.
- Tanzania – otwarta od 20 czerwca.
- Tunezja – otworzyła swoje granice 27 czerwca. Obowiązuje tu podział na kraje wysokiego i niskiego ryzyka. Ci pierwsi będą poddawani testom.
- Turcja – już od końca czerwca otworzyła granice dla lotów z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Holandii, Bahrainu, Bułgarii, Kataru, Grecji, Austrii, Chorwacji i Singapuru. Jednakże do kraju mogą wjechać osoby każdej narodowości. Rozmowy o uruchomieniu kolejnych lotów z następnymi krajami trwają.
- Zanzibar – jest otwarty już od czerwca na turystów. Należy zakupić odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne.
Państwa, które otworzą granice w najbliższych dniach.
- Malediwy – nie ma ograniczeń ani testów. Podróżujący zostaną jedynie poddani kontroli termicznej.
- Polinezja Francuska – należy przedstawić pełny plan podróży wraz z miejscami zakwaterowania.
- Portoryko – na lotnisku, podróżni będą poddawani testom i mierzeniu temperatury. Niektórzy mogą zostać poproszeni o poddanie się 14 dniowej kwarantannie.
- Rwanda – otworzy się na turystów od 17 lipca. Odwiedzający będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu (wykonanego nie dłużej niż 72 godziny przed wejściem na pokład) i zostaną ponownie przetestowani po przyjeździe.
- Turks and Caicos – loty na wyspy mają zostać uruchomione od 22 lipca z Europy oraz Ameryki Północnej.
Na wakacje tutaj trzeba będzie jeszcze trochę poczekać…
- Belize – otworzy się 15 sierpnia. Podróżni muszą pobrać aplikację zdrowotną przed przyjazdem i zachęcani są do wykazania negatywnego testu na Covid-19.
- Kenia – loty międzynarodowe zostaną wznowione od 1 sierpnia
- Kostaryka – również wznowi loty od 1 sierpnia. Lista krajów jeszcze nie jest zatwierdzona, ale mają być dozwolone dla lotów z Kanady, Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.
- Seszele – od 1 sierpnia będą możliwe loty międzynarodowe.
- Sri Lanka – od 1 sierpnia z ograniczeniami. Turyści będą musieli zatrzymać się w hotelach o najwyższych standardach pod kątem higieny. Każdy jest zobowiązany do okazania świadectwa zdrowia, wydanego przez kraj macierzysty lub przez renomowaną placówkę zdrowia.
- Bali – tamtejsze władze planują wznowić loty krajowe od sierpnia, a międzynarodowe od 1 września.
Niemniej, musimy liczyć się z tym, że sytuacja w danym kraju może ulec zmianie. Każde państwo odczuło skutki wirusa na swój sposób, a sytuacja na świecie nie jest do końca stabilna. Stąd przed ewentualnym planowaniem podróży zagranicznej warto zasięgnąć porady w polskich placówkach dyplomatycznych w danym kraju.