Najbardziej przyjazne kraje na świecie

Świat pełen jest wspaniałych miejsc i intrygujących osób. Na poznanie wszystkich urokliwych zakamarków globu nie starczy życia. Często jednym z kryteriów odwiedzin danego państwa jest stosunek jego obywateli do turystów. Warto poznać kilka krajów, w których z całą pewnością zostaniemy powitani z otwartymi ramionami.

Kraina uśmiechu – Tajlandia

Tajlandia bez wątpienia stanowi jedno z pierwszych skojarzeń podczas zastanawiania się, jakie są najbardziej przyjazne kraje na świecie. Jej mieszkańcy to ludzie niezwykle spokojnymi i otwarci w stosunku do obcokrajowców. Duży wpływ mają na to ogromne dzielnice rozrywek w Bangkoku oraz pobliskiej Pattayi. Nawet jeśli część Tajów kiepsko posługuje się językiem angielskim, to z ogromnym entuzjazmem będzie starać się pomóc, chociażby „na migi”. Wszyscy odwiedzający spotkają się z serdecznością oraz ciepłym przyjęciem. Łagodne usposobienie mieszkańców pięknej Tajlandii spowodowane jest również tym, iż okazywanie gniewu uważają oni za oznakę słabości. Uśmiech natomiast jest tak wieloznaczny, że dosłowne wyraża więcej niż tysiąc słów.

Najbardziej przyjazne kraje na świecie – wino i śpiew po gruzińsku

Położona u wybrzeży Morza Czarnego i południowych stoków Kaukazu Gruzja należy do krajów przeżywających turystyczny renesans. Wspaniała architektura i zapierające dech w piersiach widoki doskonale dopełnione zostają wesołym usposobieniem jej mieszkańców. Gruzini należą do narodów wyjątkowo otwartych i żywiołowych. Wielu z nich z przyjemnością zaprosi nowych znajomych na wieczorną suprę, czyli ogromną biesiadę, na której co wieczór spotykają się członkowie rodziny oraz przyjaciele. Przyjęcia te są doskonałą okazją do poznania nowych znajomych oraz zacieśniania istniejących już więzi. W Gruzji ze szczególnie ciepłym przyjęciem mogą spotkać się właśnie podróżni z naszej ojczyzny. Wielu Gruzinów doskonale pamięta polskie wsparcie podczas wojny w 2008 roku i odnosi się do odwiedzających Gruzję Polaków niczym do starych przyjaciół.

Obraz Svetlbel Pixabay

W kraju zielonej koniczynki – Irlandia

Ciemne piwo, zielona koniczyna i barowe śpiewy. To pierwsze z czym kojarzy się Irlandia. Jej radośni mieszkańcy z otwartymi ramionami przywitają każdego przybysza. Pominąć zieloną wyspę opisując najbardziej przyjazne kraje na świecie to istna zbrodnia! Każdego wieczora bary wypełniają się rozbawionym tłumem wielbicieli piwa i dobrej zabawy. Po jednej nocy spędzonej na grze w darta i smakowaniu doskonałych trunków z Irlandczykami, z pewnością zapadnie nam w pamięć kilka najpopularniejszych pubowych piosenek. Najlepszy moment na odwiedzenie Irlandii to 17 marca. Tego dnia społeczność irlandzka na całym świecie obchodzi Dzień św. Patryka – patrona wyspy. W owym czasie ubrany na zielono tłum szczelnie wypełnia ulice miast i miasteczek gdzie do białego rana trwa zabawa w rytm tradycyjnej celtyckiej muzyki.

Kangury, Aborygeni i surfing – Australia

Mieszkańcy antypodów są jednymi z najbardziej gościnnych i otwartych ludzi na świecie. Życie większości młodych Australijczyków koncentruje się za dnia wokół plaży oraz oceanu. Natomiast nocami kluby wypełnione są roztańczonym tłumem imprezowiczów. Wydaje się, że dobra zabawa na wyspie nie ma końca. I tak też jest! Wspaniały klimat Australii z pewnością przyczyniał się do ukształtowania rozrywkowego i swobodnego stylu życia wyspiarzy, którzy otwartość mają we krwi. Niemal w każdym zakątku kraju dostrzec można, że życie w nim płynie nieco wolniej niż w większości innych państw. Wycieczka do Australii to doskonała okazja aby odpocząć od gonitwy dnia codziennego i zrelaksować się w jednym z najbardziej wyluzowanych krajów świata.

Obraz Anna Mustermann Pixabay

W gorącym rytmie Brazylii

Mieszkańcy Brazylii od wielu lat cieszą się niesłabnącą opinią jednego z najbardziej przyjaznych narodów na całym świecie. Potwierdzi to każdy, kto miał okazję spędzić choć kilka dni w tym pięknym kraju! Brazylijczycy nawet ze świeżo poznanymi osobami uwielbiają rozmawiać o życiu prywatnym. Pytanie w rodzaju „ile lat twoi rodzice są razem?” nie jest niczym niezwykłym. Mieszkańcy Brazylii po prostu uwielbiają opowiadać o rodzinie, a w szczególności o dzieciach. Ponad to, większość Brazylijczyków powie dokładnie to, co chcesz usłyszeć. Zwyczajnie wolą być mili niż szczerzy. Jednak czyż nie jest przyjemnie usłyszeć czasem porządną dawkę przyjaznych słów? Większość mieszkańców okazuje bezinteresowną pomoc każdemu kto jej potrzebuje. Niczym niezwykłym jest też witanie się na ulicy z zupełnie nieznajomymi osobami lub zagadywanie w restauracjach.

Obraz Poswiecie Pixabay

Białe misie i czapki z uszami – Rosja

Wielu turystów nadal podejrzliwie spogląda w stronę Rosji jako miejsca na spędzenie wypoczynku. Jest to całkowicie bezpodstawne, ponieważ mieszkańcy największego na świecie państwa należą do osób niezwykle serdecznych i uczuciowych. Rosjanie bardzo szybko się zaprzyjaźniają i zapraszają do swoich domów nawet świeżo poznanych znajomych. Rozmowy przy kieliszku często schodzą na temat religii, życia i niełatwej historii. Im dalej na wschód, tym ludzie stają się przyjaźniejsi. Twarde warunki Syberii ukształtowały żyjących tam Rosjan na ludzi pełnych współczucia i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Często pomimo biedy, nadal gotowi są dzielić tym co mają z podróżnymi.

Dodaj komentarz