Najlepsze miejsca do nurkowania

W głębinach wód kryje się świat pełen magii i zachwycających krajobrazów. Unikalne widoki oraz kolorowe, morskie stworzenia na wyciągnięcie ręki oczarują każdego, kto choć raz spróbuje nurkowania. Podwodny świat skrywa obrazy, których na powierzchni nie dostrzeżecie.Podróż w wodną głębinę jest niezapomniana, a przeżyć ją można całkiem niedaleko od Polski. Gdzie nurkować, żeby przeżyć jak najwięcej?

Popularny Egipt nie zawodzi

Gdzie znajdziesz najlepsze miejsca do nurkowania?  Z pewnością w Egipcie. Jest on jedną z najbardziej popularnych destynacji wśród polskich nurków. W miarę łatwo osiągalny, zarówno pod względem kosztów nurkowania oraz pobytu, jak i łatwości dotarcia do bazy nurkowej. Nurkowanie w promieniach ciepłego egipskiego słońca jest kuszącą propozycją przeznaczoną zarówno dla wprawionych wyjadaczy podwodnego świata, jak i dla amatorów dopiero zaczynających przygodę w głębiach.

Obraz joakant Pixabay

Świetna przejrzystość wody, urozmaicona fauna i flora, a do tego wraki, które można eksplorować. Park Narodowy Ras Muhammad uznawany jest za najciekawsze miejsce dla nurków w Egipcie. Oddalony jest o ok. 45 km od Hurghady, która proponuje wiele możliwości zakwaterowania oraz liczne bazy oferujące nurkowe wyprawy i szybkie kursy dla niewprawionych. Koszt całodziennej wyprawy wynosi ok 50$, ale w porównaniu z przeżyciami i satysfakcją, jakie daje nurkowanie, jest bardzo mały.

Chcąc przeżyć podwodną przygodę w kraju faraonów najlepiej wybrać loty do Hurghady. Do nadmorskiego kurortu dolecicie z Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska, Katowic i Wrocławia.

Najlepsze miejsca do nurkowania na Cyprze

Nieskazitelnie czysta woda, żółwie wodne na wyciągnięcie ręki, wspaniałe widoki, słońce, plaża, niepowtarzalna atmosfera – to wszystko oferuje Cypr. Znajdziesz tu podwodne wyspy, jaskinie oraz rezerwaty ryb łatwo osiągalne również dla niewprawionych pasjonatów podwodnych przygód. Twoje oczekiwania z pewnością spełnią liczne centra nurkowe i doświadczeni instruktorzy. A wszystko to w rozsądnych cenach!

Doświadczeni nurkowie swoje ambicje zrealizują eksplorując największą atrakcję cypryjskich wód – wrak szwedzkiego promu Zenobia, leżący niedaleko turystycznej Larnaki. Dla wprawionych atrakcję może stanowić też rezerwat ryb Akrotiri, gdzie spotkacie również ośmiornice. Na Cyprze mnóstwo jest szkółek nurkowych, więc spróbować swoich sił może tam każdy.

Na Cypr z Warszawy dolecieć możecie z Ryanair już za niecałe 400 zł, innymi liniami dostaniecie się tam także z Krakowa i Katowic.

Chłodne nurkowanie w Irlandii

Do grupy o tytule: „Najlepsze miejsca do nurkowania” można wpisać także Irlandię. Woda tutaj nie jest tak ciepła, jak we wcześniej wymienionych destynacjach, ale bogactwo podwodnego życia wynagradza tą niedogodność. Nurkowanie wzdłuż opadających ścian klifów daje możliwość podziwiania fantazyjnych ukwiałów, a wycieczki między skałami pozwolą spotkać fokę. Takie właśnie atrakcje ma do zaoferowania Irlandia – chłodna i kojarzona raczej z ciemnym piwem i zielonymi terenami, niż błękitnymi głębinami morskimi.

Połączenia lotnicze z Irlandią są w Polsce szeroko dostępne i niedrogie. Dostaniecie się tam już od 300 zł z Katowic, Warszawy, Krakowa, Poznania, Szczecina czy Gdańska.

Wodna przygoda na Fiordach

Norwegia zaprasza na nurkowanie w swoich arktycznych wodach. Tym razem zachęcamy do odwiedzenia Fiordów, gdzie woda jest krystalicznie czysta, a życie podwodne zupełnie różne od tego w ciepłych rejonach świata. Norwegia to także jeden z nielicznych krajów na świecie udzielających pozwolenia na nurkowanie z kuszą, dzięki czemu to właśnie tam możesz spróbować swoich sił w podwodnych polowaniach.

Skandynawski kraj oferuje przygotowane bazy nurkowe z wypożyczalniami sprzętu oraz wygodne domki, w których ogrzejesz się po wyjściu z chłodnej wody. Dla doświadczonych jest to świetna okazja do spróbowania czegoś nowego, natomiast amatorzy będą mieli tu szansę poznać nurkowanie z chłodniejszej perspektywy niż większość typowych początkujących.

Do Oslo dolecicie tanimi liniami lotniczymi za niewielką kwotę – już od kilku do kilkudziesięciu złotych  z Poznania czy  Warszawy, natomiast do Trondheim można dostać się samolotem z Gdańska.

Swojska Chorwacja

Chorwacja jest dla polskich nurków jednym z najłatwiej osiągalnych miejsc podwodnej przygody. Znajdziesz tam rozwinięte morskie środowisko, które zachwyci początkujących paletą kolorów i żywotnością.. Systemy podwodnych jaskiń skrywające skarby natury czekają na amatorów nurkowania. Tamtejsze wody oferują również trudniejsze trasy, takie jak podwodne wycieczki w celu odkrywania tajemnic wraków leżących latami w głębi. Liczne szkółki i bazy nurkowe oraz szeroka gama możliwość zakwaterowania uatrakcyjniają to miejsce, a koszty nie przerastają tych ponoszonych podczas wakacji w Polsce.

Obraz Filip Filipović Pixabay

Dotarcie do Chorwacji najłatwiejsze jest samolotem do Dubrownika, loty z Warszawy i Krakowa znajdziecie od 600 zł.

Nurkowanie to sport wymagający odpowiedniego wprowadzenia i przygotowania, ale wart poświęcenia. Satysfakcja po udanym nurkowaniu wynagradza trudności związane z zejściem pod wodę. Nurkowanie nie należy do sportów łatwych, ale warto spróbować i dać się porwać podwodnemu światu. Kto raz zejdzie w głębię z pewnością nie poprzestanie na jednej podwodnej przygodzie.

Dodaj komentarz