Zawieszone loty do Włoch i nie tylko…

W obliczu epidemii koronawirusa, loty do Włoch  zostały tymczasowo zawieszone. Wdrażane są różnego rodzaju procedury, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się go. Część linii lotniczych zaczęła odwoływać rejsy do miejsc o szczególnym nasileniu. Co natomiast z rezerwacjami, które zostały założone przed rozprzestrzeniającą się pandemią?

Zmiany w systemie rezerwacyjnym Ryanair…

Irlandzki przewoźnik Ryanair zawiadomił, że anuluje znaczny odsetek tras z powodu koronawirusa. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie linii lotniczej, zawiesi on wszystkie loty z/do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Parmy, Rimini oraz Treviso. Spadnie też liczba lotów międzynarodowych z i do tych włoskich miast.

Samolot linii lotniczych Ryanair
Obraz Jan Claus Pixabay

Szacunkowo, skasowano ok. 100 lotów. Pasażerowie, których loty są anulowane będą o tym fakcie powiadamiani e-mailem i SMS-em. Mają wówczas możliwość uzyskania zwrotu wpłaconej kwoty albo zmiany daty lub trasy podróży. Na chwilę obecną nie wiadomo, co z lotami, które są zaplanowane na kolejne miesiące. Jakiś czas temu pisaliśmy o odwoływanych lotach tego przewoźnika. Aczkolwiek przyczyna tej niekomfortowej sytuacji związana była ze strajkiem pracowników.

i innych przewoźników…

Z kolei Katowice Airport, 8 marca zapowiedziało odwołanie kolejnych rejsów. Mowa o linii lotniczej Wizz Air, która zawiesiła rejsy na trasie Katowice – Bergamo. Taka sytuacja ma się utrzymać od 8 marca do 3 kwietnia br. To jednak nie jedyny przewoźnik, który w niedzielę odwołał loty z Katowic. Narodowy niemiecki przewoźnik – Lufthansa, również poszedł śladem linii niskobudżetowych. Zatem od 9 do 28 marca br. nie będziemy mogli polecieć do Monachium w Niemczech.

Samolot linii lotniczych Wizzair
Photo by Markus Winkler on Unsplash

Nowe przepisy odnośnie kwarantanny powodują, że od 12 do 23 marca Wizz Air zamknie okresowo wszystkie połączenia do Izraela.

„Rezerwacje, których dotyczą powyższe informacje, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę” – czytamy na oficjalnej stronie w komunikacie węgierskiego przewoźnika.

Prezydent Stanów Zjednoczonych także zawiesza loty dla obywateli z Europy. Jak podkreślił w swoim oświadczeniu:  To mocny, ale konieczny krok. Wstrzymanie rejsów z Europy do Stanów Zjednoczonych wejdzie w życie w piątek, od północy i potrwa przez 30 dni. Z powyższego zakazu wyłączona jest Wielka Brytania. Istnieje również garstka osób, których zakaz lotów do USA nie obejmie.

Możemy mieć jedynie nadzieję, że kryzys zostanie jak najszybciej zażegany, a my będziemy mogli cieszyć się zbliżającymi się wakacjami i urlopem!

Dodaj komentarz