Najpiękniejsze miasta w Kanadzie

Kanada jest drugim największym państwem na świecie. Dzięki swojemu rozległemu obszarowi, oferuje różnorodność nie tylko naturalną, ale także kulturalną i urbanistyczną. Przekonaj się, do których miast w Kanadzie warto się udać, poznaj ich szeroką ofertę turystyczną i wybierz się w niezapomnianą podróż! To zjawiskowo interesujące państwo ma mnóstwo do zaoferowania zarówno zimą, jak i latem!

Najpiękniejsze miasta w Kanadzie z Toronto na czele

Toronto słynie ze swojej zieleni – stanowi ona 20% powierzchni miasta. Dlatego też możemy uznać Toronto za najlepsze miejsce dla tych, którzy lubią podróżować do tętniących życiem metropolii, ale i zarazem cieszyć się naturą i spokojem. Nie bez powodu miasto to cieszy się taką popularnością. Mieszkańcy dbają o swoje otoczenie i nagradzają propagatorów ulepszania miejskiego życia w dorocznym Green Toronto Awards oraz celebrują Live Green Toronto Festival – wydarzenie kulturalno-rozrywkowe, odbywające się pod koniec lipca.

Oprócz tego typu eventów, na turystów czeka także wiele niesamowitych atrakcji, takich jak Wieża CN, czwarta najwyższa na świeci budowla, oraz stadion Rogers Centre – pierwszy stadion na świecie posiadający składaną kopułę. Będąc w Toronto, warto także odbyć 1,5-godzinną wyprawę nad wodospad Niagara.

Najpiękniejsze miasta w Kanadzie.
Obraz David Mark Pixabay

Także dla najmłodszych Toronto oferuje coś specjalnego – Studio Radiowo-Telewizyjne, muzea cukru i lalek oraz jeden z największych na świecie parków wodnych – The Ontario Place. Nie żałuj sobie czasu w Toronto, poświęć na zwiedzanie co najmniej trzy dni, a wtedy będziesz mógł dogłębnie poznać jego atmosferę.

Montreal – miasto zachwycające kulturą

To piękne francuskojęzyczne miasto uważane jest za kulturową stolicę Kanady. Jako druga największa metropolia w kraju, zachwyca swoją różnorodnością. Jest miastem z ogromnymi tradycjami muzyki jazzowej i rockowej. Dla bardziej wyrafinowanych smakoszy kultury, Montreal ma do zaoferowania szeroki wachlarz wydarzeń artystycznych. Szczególnie latem, miasto to jest centrum kulturowym Kanady. Związane jest to z licznymi festiwalami, m.in. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy oraz Światowy Festiwal Filmowy.

Najpiękniejsze miasta w Kanadzie.
Obraz Eric Leroy Pixabay

Dla lubiących zwiedzanie, polecamy odwiedzić Katedrę Notre-Dame – najstarszy kościół w Kanadzie. Dla sportowych fanów koniecznym punktem wycieczki jest Bell Centre, imponująca hala sportowa przystosowana do rozgrywek hokeja. Dla turystów lubiących spacery, główna ulica miasta Rue St-Paul będzie idealnym miejscem, które zabierze w dół do starego Montrealu. Znajduje się na niej wiele sklepów, restauracji, barów, kawiarni, a także galerii sztuki, które doskonale odzwierciedlają charakter miasta. W zależności, jak aktywnie lubisz spędzać czas, powinieneś poświęcić na zwiedzanie Montrealu od jednego do trzech dni.

Vancouver – sportowe centrum Kanady

Vancouver to niesamowite miejsce, uważane za jedno z pięciu miast na świecie, w których standard życia jest na najlepszym poziomie oraz w których najchętniej żyją ludzie. Z pewnością jest to zasługą tego, iż na terenie miasta znajduje się 180 parków. Najbardziej znanym z nich jest Park Stanleya. Położony on jest na zachodniej krańcu półwyspu, na którym usytuowane jest Vancouver. Jest on nie tylko ukochanym miejscem rekreacji mieszkańców, lecz również doskonałą lokalizacją stworzoną do delektowania się nieskazitelną naturą. Jest to też park, w którym można podziwiać kolekcję totemów – mistycznych rzeźb tworzonych przez Indian.

Najpiękniejsze miasta w Kanadzie.
Obraz Chris1007 Pixabay

W Vancouver, oprócz Parku Stanleya, możemy podziwiać także pierwszy autentyczny ogród chiński, zbudowany poza Chinami. W mieście znajdują się też liczne muzea oraz wiele obiektów sportowych, jak przystało na organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. By poczuć atmosferę miasta, a także odwiedzić najważniejsze zabytki, wystarczy Ci jeden, ale bardzo aktywny dzień.

Ottawa – stolica pełna sztuki

Podróżnik odwiedzający najpiękniejsze miasta w Kanadzie, nie powinien zapominać o Ottawie – gwarnej stolicy państwa. Jak przystało na metropolię, miasto to ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Jednym z głównych punktów każdej wycieczki musi być Kanał Rideau, przekształcający się w zimie w największe i najdłuższe naturalne lodowisko świata. Latem natomiast pływają po nim liczne łodzie, więc niezależnie od pory roku, kanał stanowi jedną głównych atrakcji.

Warto zajrzeć także do Muzeum Historii Ludzkości oraz na Wzgórze Parlamentarne, będące imponującym zespołem neogotyckich gmachów. Miłośnicy sztuki nie powinni zapomnieć o Galerii Narodowej, która jest jedną z pierwszych tego typu galerii w Kanadzie. Do najciekawszych artystów, których możemy tam podziwiać, zaliczamy: Rembranta, Rubensa, Pisassa oraz wielu innych. Turyści zamiłowani w przyrodzie mogą wybrać się na wycieczkę do Parku Gatineau. Natomiast damy znużone turystycznymi urokami metropolii mogą wybrać się na zakupy na słynny Byward Market. Dla aktywnych turystów dwa dni w Ottawie powinny być w sam razy, by odkryć uroki tego miasta.

Najpiękniejsze miasta w Kanadzie.
Obraz DEZALB Pixabay

Quebec – miasto tętniące historią

Quebec jest sercem francuskojęzycznej części państwa, które olśniewa architekturą. Uznawane jest za jedno z kilku najbardziej „europejskich” miast na kontynencie Ameryki Północnej. Tak jak wszystkie najpiękniejsze miasta w Kanadzie, tak samo na Quebec silny wpływ wywiera narodowy sport Kanady – hokej. Mnogość obiektów sportowych zapewnia rozrywkę zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Miłośnikom wypoczynku polecamy spacer po Tarrasie Dufferin oraz spokojny odpoczynek nieopodal wspaniałego i imponującego hotelu Frontenac. Fascynatom historii Quebec ma do zaoferowania urodzą dzielnicę Old Quebec, która zachwyca architekturą, a także tętni życiem artystycznym. Jeśli chcesz mieć wystarczająco dużo czasu, by skorzystać ze wszystkich najważniejszych atrakcji, poświęć na zwiedzanie dwa dni.

Obraz Aurore Duwez Pixabay

Przedstawione najpiękniejsze miasta w Kanadzie z pewnością sprawią, że Twoja wizyta na kontynencie Ameryki Północnej będzie niezapomnianą przygodą. Nie ma na co czekać, pakuj walizki i wyruszaj na wyprawę życia.

Dodaj komentarz